Xiaomi Watch S1 Pro
ултра модерен чaсовник со класичен дизајн

Паметниот часовник Xiaomi Watch S1 Pro комбинира класичен дизајн и модернa технологиja. Прецизно изработен од врвни материјали кои зрачат со издржливост и стил, овој часовник може да се пофали и со извонреден AMOLED дисплеј од 1,47 инчи, ротирачка круна и кристално стакло од сафир отпорно на гребење кое обезбедува долготрајна функционалност.

Напредните способности за синхронизација на овој паметен часовник го елиминираат временското доцнење во известувањe помеѓу уредите, обезбедувајќи непречено корисничко искуство без никакво задоцнување. Часовникот има и исклучително флуидна функција за спарување, која е ексклузивна за паметните телефони на Xiaomi.

Доаѓа во две различни варијанти на бои. Едната варијанта вклучува сребрена футрола со кафена кожна лента, а другата црна футрола со црна флуоро гумена лента. И двете може да се приспособат со преку 100 копчиња за да одговараат на секој вкус. Универзалната игла за часовник овозможува лесна замена на ременот, што дополнително ја зголемува разновидноста на уредот.

Xiaomi Watch S1 Pro следи повеќе од 100 информации во реално време. Така ќе бидете сигурни дека вашите спортски параметри се вреднуваат некаде. Има дури 10 програми за тркачи (фитнес, трчање, одење, согорување маснотии, издржливост, зајакнување на белите дробови…).

Обезбедува функции за следење на здравствените податоци како што се потрошените калории, интензитетот на вежбањето, следење на спиењето, отчукувања на срцето, следење на кислородот во крвта.

Батеријата издржува 14 дена помеѓу две полнења, а се полни брзо – 10 минути полнење  овозможува минимум уште два дена нормална употреба. Xiaomi Watch S1 Pro доаѓа со приклучок за безжично полнење што може да го наполни уредот до 100% за само 85 минути.

Паметниот часовник е опремен со моќен звучник, а алгоритмот за поништување на шумот им овозможува на корисниците непречено и јасно да комуницираат кога остваруваат Bluetooth повици преку часовникот. Цената за Xiaomi Watch S1 Pro е околу 320 евра или 20.000 денари,.